Миленици.com.mk
 • Април 18, 2014, 15:51:52
 • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Автор Тема: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА  (Прочитано 3535 пати)

VLATKO-INTERNACIONALE

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 124
УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« на: Октомври 22, 2009, 15:03:42 »

ЕДНА ОД НАЈГОЛЕМИТЕ РАСИ НА КОКОШКИ, ПЛЕНИ СО НЕЈЗИНАТА ГОЛЕМИНА И ИМПОЗАНТНОСТ, СЕ ОДЛИКУВА СО РЕЛАТИВНО ДОБРА НЕСИВОСТ. ЈА ИМА ВО ПОВЕКЕ БОИ: БЕЛА(СВЕТЛА БРАМА), ЗОЛТА(КОЛУМБИЈА БРАМА), ЕРЕБИЧАСТА БРАМА, ТЕМНА БРАМА, ЦРНА БРАМА, КОВАНА БРАМА, ПАСТЕЛ БРАМА И ДР.
Сочувана
There are three ways to do something: good way, bad way and my way 8)

VLATKO-INTERNACIONALE

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 124
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #1 на: Ноември 04, 2009, 10:39:04 »

Сочувана
There are three ways to do something: good way, bad way and my way 8)

VLATKO-INTERNACIONALE

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 124
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #2 на: Ноември 04, 2009, 11:01:37 »

[/URL][/img]
Сочувана
There are three ways to do something: good way, bad way and my way 8)

VLATKO-INTERNACIONALE

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 124
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #3 на: Ноември 04, 2009, 11:02:26 »

Сочувана
There are three ways to do something: good way, bad way and my way 8)

VLATKO-INTERNACIONALE

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 124
Сочувана
There are three ways to do something: good way, bad way and my way 8)

VLATKO-INTERNACIONALE

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 124
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #5 на: Ноември 04, 2009, 11:05:35 »

Сочувана
There are three ways to do something: good way, bad way and my way 8)

toni gr

 • Nov Clen
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 19
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #6 на: Ноември 04, 2009, 19:43:25 »

Bas se preubavi , no jas bi sakal nekoj drug isto taka da dade mislenje za nivnoto odgleduvanje i cuvanje
Сочувана

transtar

 • Nov Clen
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #7 на: Февруари 01, 2010, 08:28:13 »

bramata nosi max. 120 jajca godisno i prvenstveno se odgleduva za meso.
Сочувана
http://www.FluorideAlert.Org
skype: goran.petrushevski

VLATKO-INTERNACIONALE

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 124
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #8 на: Февруари 01, 2010, 08:55:10 »

bramata nosi max. 120 jajca godisno i prvenstveno se odgleduva za meso.
JAS NIKADE NE PISAV DEKA NESE POVEKE JAJCA A ZA MESO IMA I PODOBRI SORTI NE DEKA E MESOTO NESTO POSEBNO VKUSNO, JA CUVAAT RADI IPOZAANTNATA GOLEMINA :o :o :o ( ZBORAM ZA BRAMA, A NE ZA BRAMITE KOI STO GI CUVAAT PO SELSKITE DVOROVI-STOM IMA PARCO NA NOZETE E BRAMA :D :D ;D ;D)
Сочувана
There are three ways to do something: good way, bad way and my way 8)

transtar

 • Nov Clen
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #9 на: Февруари 01, 2010, 09:36:10 »

arno de druze ne se ljuti ja samo da se nadopolnam na tvojot post od farmska gledna tocka bramata spaga u kokoski koi prvenstveno se odgleduvaat za meso, a australorp e kombiniran za meso i jajca, striktno za jajca jas znam samo za leghornot(na primer taka gi raspredeluva "zivinarstvo"-novi sad) a sigurno ima i drugi rasi.
aj pisi kolku se pilinja od australorpot.
Сочувана
http://www.FluorideAlert.Org
skype: goran.petrushevski

VLATKO-INTERNACIONALE

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 124
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #10 на: Февруари 01, 2010, 10:38:25 »

NEMAM DRUZE PILINJA POSLE 2 MESECI KE IMA I TOA OD OKOLU 20-30 SORTI NA ZIVINA (kokoski, i gulabi a pokasno i fazani i pauni i ukrasni satcinja)
Сочувана
There are three ways to do something: good way, bad way and my way 8)

transtar

 • Nov Clen
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #11 на: Февруари 01, 2010, 10:40:23 »

togas u april ke bides wanted dead or alive  :o ;D a od kaj si ti
Сочувана
http://www.FluorideAlert.Org
skype: goran.petrushevski

VLATKO-INTERNACIONALE

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 124
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #12 на: Февруари 01, 2010, 11:42:45 »

OD SKOPJE SUM DRUZE
Сочувана
There are three ways to do something: good way, bad way and my way 8)

Sokoly

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 570
  • http://www.sokolarstvo.com.mk
Одг: УКРАСНА ЖИВИНА-БРАМА
« Одговори #13 на: Ноември 28, 2010, 17:35:06 »

Vlatko BRAMA ne e ukrasna zhivina nego vospostavena rasa na kokoshki za meso i pomalku za jajca.....
Сочувана