Миленици.com.mk
 • Април 25, 2014, 10:51:54
 • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Автор Тема: kafezi za ptici  (Прочитано 9606 пати)

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #15 на: Март 09, 2009, 23:05:29 »

za polski erebici da se obratis kaj odgleduvacite na ukrasna zivina vo prilep
bidejki tie momentalno raspolagat so najvise vrsti na ptici.
a vo skopje vo okolnite fazeneriji.
inace ti preporacuvam da najdes jajca i da izvedes pod kvacka
Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #16 на: Март 09, 2009, 23:25:30 »

za osloboduvanje na erebicite ne ti preporacuvam bidejki tesko ke se snajdat vo priroda  a za razmnozuvanje samo 2edinki mnogu potesko ke bide bidejki erebicite sami si go birat partnerot a ako sakas da probas bi ti preporacal volierata da ti bide 2sirina 3ili4metri dolzina visina okolu180.
isto taka mora da bide eden del gusto zasaden za  da se krijat i da se razmnozuvat
Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #17 на: Март 13, 2009, 21:21:41 »

Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #18 на: Март 20, 2009, 12:49:11 »

eve volieri od hrvarski odgleduvaci na ptici

Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #19 на: Март 27, 2009, 12:19:28 »


Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #20 на: Март 27, 2009, 12:37:28 »Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #21 на: Март 30, 2009, 21:10:08 »
Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #22 на: Април 04, 2009, 23:19:44 »Сочувана

Vlatko_papiga

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 378
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #23 на: Април 05, 2009, 02:11:47 »

BOBAN T odlicno sliki nemam komentar!

pozdrav!!!
Сочувана
ONOJ STO GI SAKA ZIVOTNITE GI SAKA I LUGETO

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #24 на: Април 05, 2009, 21:59:53 »Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #25 на: Април 07, 2009, 23:04:06 »

Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #26 на: Април 15, 2009, 15:07:29 »Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #27 на: Април 28, 2009, 14:45:25 »Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #28 на: Април 30, 2009, 22:47:08 »Сочувана

BOBAN T

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 244
Одг: kafezi za ptici
« Одговори #29 на: Мај 07, 2009, 15:15:10 »Сочувана