Миленици.com.mk
 • Април 21, 2014, 16:40:26
 • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Автор Тема: kozna bolest SUGA  (Прочитано 3493 пати)

VELESANEC

 • Nov Clen
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 31
kozna bolest SUGA
« на: Февруари 02, 2009, 23:26:30 »

IMAM HASKA OD 2,5MESECI I IMA SUGA - KE MI KAZE LI NEKOJ STO DA NAPRAVAM?
Сочувана

VELESANEC

 • Nov Clen
 • *
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 31
SUGA
« Одговори #1 на: Февруари 02, 2009, 23:29:33 »

Se cesa po celoto telo i veke e polna so rani i golem blaknoto i se retci mnogu brzo .Pocnav da go mackam so nekoe sredstvo ama laik sum deka ke i pomine  i mnogu e luta koga ja mackam rzi i se obiduva da kasa
Сочувана

FRENI

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 464
kozna bolest SUGA
« Одговори #2 на: Февруари 02, 2009, 23:39:07 »

Obavezno odi na veterinar,tamu ke ti kaze najdobro sto da napravis..Ne sedi taka..
Сочувана
Pozdrav

Duffy

 • Ponekogas Ovde
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 95
kozna bolest SUGA
« Одговори #3 на: Февруари 03, 2009, 00:44:14 »

Абе не зезај, за вакви работи се иде на ветеринар не се прашува по форуми шо да праиш....отиди кај некој ветеринар шо можеш побрзо ке ти каже тој најдобро шо да напраиш.
Сочувана

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
kozna bolest SUGA
« Одговори #4 на: Февруари 03, 2009, 09:27:47 »

ќе и стави три инекции и се ќе биде во ред. ама не чекај, затоа што секоја болест е најдобро да се фати на почетокот.
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever

MetoZ

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 364
kozna bolest SUGA
« Одговори #5 на: Февруари 03, 2009, 15:05:37 »

A kako znaes deka e suga cim si laik, aj mars na veterinar  :evil:
Сочувана
Посетете не на:

http://tysonfrommilosevski.beep.com/