Миленици.com.mk
 • Април 21, 2014, 01:27:11
 • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Автор Тема: sarko - anatomija - sliki - procenki  (Прочитано 86746 пати)

SARPLANINSKO-BACILO

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 196
 • BULLMASTIFF
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #900 на: Март 16, 2009, 10:41:37 »

Bravo Jane eden covek da kaze nesto realno za toa koga nie iznesuvame kucnja nadvor.Jas plakam na sekoja izlozba bez razlika dali sum mozel da otidam ili nesto me sprecilo.Se javuvam na prijateli od Srbija da mi go prijavat kuceto pa posle niv im plakam bez razlika na se.Ovde kaj nas nikoj ne go ceni nashiot trud koga odime nadvor so nashite kucinja,a koga ke dojde ovde nekoj go zalat kako na stroenje da doshol.Toa  e Makedonska rabota.

Pozdrav
Сочувана

Stekso

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 932
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #901 на: Март 16, 2009, 10:42:20 »

 Jane fala na informacijata....i sekoja cest sto taka postapuvate na izlozbite...
 E sea ovaa tema sto ja pocna Vlade za rodovnicite....
 Znaci do site luge koj se odgovorni vo KSM ...kako mozeme da ja sredime situacijata za rodovnicite,jas se izgoriv za Cezar i ete imam Mur no eve gledam kako sto napisa Vlade svasta se slucuva,znaci imakucinja sosema drugi,ordovnici sosema drugi i posle ne se znae nisto...dali moze ova kako inicijativa da se naprai KSM da prevzeme nesto i da ima sankcii i kazni za tie sto ke imaat falsifikat rodovnik ili prijaveno kuce a istoto da nema rodovnik ili da ima rodovnik na sosema nekoe drugo kuce....Jas eve bi sakal da se naprai ova kako inicijativa i da se dogovorime site odgleduvaci na sarko da organizirame sredba so rakovodstvoto na KSM i da razgovarame za ovaa tema!     Dali voopsto e mozno ovaa rabota da se sredi,ima li uvid KSM vo leglata i slicno....bi sakal nekoj da mi odgovori sto e zapoznaen so ova...
Сочувана

Јана

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 271
 • душичка ;)
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #902 на: Март 16, 2009, 11:07:56 »

Вчерашната изложба на Кале ми беше прва изложба на која сум пријавила куче. Едно е гледање, а друго е да се најдеш таму. Јас баш и не знаев што и како да правам. Наидов на прекрасен однос од луѓето во рингот, со дообјаснувања што треба да направам, ми помогнаа за правилно поставување при мерење ...

Го следев судењето и во двата ринга и судиите многу ми се допаднаа бидејќи за секоја одлука имаше детален одговор зошто и како тоа куче е на тоа место, сите во ринговите беа пријатни и насмеани.

Наместо да се радуваме на тоа што имало луѓе кои вложиле напор и ги собрале сопствениците, одгледувачите и кучињата на едно место, првенствено да се дружат и да разменат искуства, пак се вративте на старата пракса, да се препукувате и да се навредувате заради, не знам, нечие его било повредено или не знам што. Оставете ги тие муабети за следен пат кога ќе се видите во некоја кафана.

Секогаш ке има судиски одлуки кои ќе бидат дискутабилни. А заради тоа што некое куче едноставно во моментот успеало повеќе да ги освои симпатиите на судијата, тоа е само додатен плус на шармот на кучето, по мое мислење.

И јас не видов некој досега да стави, не мора слика, туку барем пост со текст кое куче пријавил и што освоило кучето. Наместо цел форум да се радува дека форумџиите имале убави кучиња што ги собрале трофеите на КСМ, се наоѓаме во отворена војна. Е после го губиме шаркото.
Сочувана

pulasski

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 792
  • http://www.vardarwolf.com
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #903 на: Март 16, 2009, 12:06:16 »

Ima tema za samata izlozba ama ni tamo nema oficijalni rezultati.A bi trebalo da ima neli???

Јана

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 271
 • душичка ;)
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #904 на: Март 16, 2009, 12:10:29 »

Ima tema za samata izlozba ama ni tamo nema oficijalni rezultati.A bi trebalo da ima neli???

Има и би требало и самите форумџии да си напишат, ама ...
Немам зборови. Колку што бев одушевена и среќна вчера, толку ми падна дури жал денеска.  :(
Сочувана

ZZtop

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 630
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #905 на: Март 16, 2009, 12:39:41 »

Сочувана
aha

ZZtop

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 630
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #906 на: Март 16, 2009, 12:43:13 »

http://i271.photobucket.com/albums/jj123/proevski/CIMG4197.jpghttp://i271.photobucket.com/albums/jj123/proevski/CIMG4196.jpgсарко
eve eden ubav mazjak od prilep i edinstven vo rpilep sto ne go znaese MAFIJO
RUNI
Сочувана
aha

ZZtop

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 630
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #907 на: Март 16, 2009, 12:45:03 »

Сочувана
aha

zokiresen

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 749
  • http://www.pedigreedatabase.com/dogs/american_staffordshire_terrier/pedigree/789323.html
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #908 на: Март 16, 2009, 17:00:03 »

cestitki do site na uspesite i bravo za site koi sto izvadija kucinja!

kolku kucinja bea doneseni na izlozbata?

Ke ve molam nekoja informacija za ova kuce(mene mi izgleda kako kucka) so specificna glava i uste nekoja slika ako ima nekoj,kazete i na koj e kuceto ako znaete!

slikano od a.n.a
Сочувана
So much you did; So much you did and so much more you would have done,
aye, and all without a check or qualm, and so will the world end, I
think, a victim of love rather than hate. For love's ever been the more
destructive weapon, sure. -Roland Deschain

gabriel

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 552
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #909 на: Март 16, 2009, 17:33:14 »

Вчерашната изложба на Кале ми беше прва изложба на која сум пријавила куче. Едно е гледање, а друго е да се најдеш таму. Јас баш и не знаев што и како да правам. Наидов на прекрасен однос од луѓето во рингот, со дообјаснувања што треба да направам, ми помогнаа за правилно поставување при мерење ...

Го следев судењето и во двата ринга и судиите многу ми се допаднаа бидејќи за секоја одлука имаше детален одговор зошто и како тоа куче е на тоа место, сите во ринговите беа пријатни и насмеани.

Наместо да се радуваме на тоа што имало луѓе кои вложиле напор и ги собрале сопствениците, одгледувачите и кучињата на едно место, првенствено да се дружат и да разменат искуства, пак се вративте на старата пракса, да се препукувате и да се навредувате заради, не знам, нечие его било повредено или не знам што. Оставете ги тие муабети за следен пат кога ќе се видите во некоја кафана.

Секогаш ке има судиски одлуки кои ќе бидат дискутабилни. А заради тоа што некое куче едноставно во моментот успеало повеќе да ги освои симпатиите на судијата, тоа е само додатен плус на шармот на кучето, по мое мислење.

И јас не видов некој досега да стави, не мора слика, туку барем пост со текст кое куче пријавил и што освоило кучето. Наместо цел форум да се радува дека форумџиите имале убави кучиња што ги собрале трофеите на КСМ, се наоѓаме во отворена војна. Е после го губиме шаркото.

Bravo Jana barem eden da bide iskren i blagodaren za nasiot trud i trosok
 

  Stekso napisa -----   Znaci jas se potrudiv da ti objasnam ZASTO Boki na Babic ne dojde na izlozbata a ti pocnuvas da provociras...a da inace sum najdobar drugar so sopstvenicite na Boki i mislam deka treba da se pokaze postuvanje prema niv i lugeto koi dojdoa od Srbija a ne da se kaka vaka....

Stekso prasaj gi lugeto sto dojdoa od Srbija kade bea vcera po izlozbata , a  otkoga ke ti kazat BARAM JAVNO DA MI SE IZVINIS ZOSTO JAS NE KAKAM

vo sprotivno kako pretsedatel na disciplinskata komisija na KSM ke povedam postapka protiv tebe pa nema da vidis izlozba so oci a za izlganje na kucinja da ne pravime muabet .
Сочувана

Јана

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 271
 • душичка ;)
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #910 на: Март 16, 2009, 17:44:23 »

Една моја молба до сите форумџии:

Сите имавте апарати, вчера се направија еден куп слики. Давајте ги луѓе, ставете ги тука, фалете се со кучињата, затоа беше вчерашниот ден.
Сочувана

Stekso

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 932
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #911 на: Март 16, 2009, 18:02:48 »

BREEJJJ!!
 Jas znam kade bea lugeto od Srbija vcera po izlozbata,vo picerija SMOK na rucek na koj bev pokanet jas...a za toa deka pomognav i gi precekav na vlezot na Skopje i gi dovedov na izlozbata ti kako organizator treba eve i toa da go znaes pred da pocnes da me ocrnis tuka!!!!
 Zasto da povedes postapka........... sto napraviv jas za da povedes postapka protiv mene?????????? narusiv ugled,napraviv incident,stoooooooooo!!??!?!?!?
 Pa povedi be Gabriel eve slobodno !!!! Ako mislis deka treba povedi slobodno ne mi preci mene toa voopsto! Sto sakas da kazes deka site treba da bidat istomislenici i nikoj da ne ti podkaze nesto deka ke povedes postapka PA POVEDI !  Jas mu objasnuvam nekoj raboti on se postapka ke poveduva...ne gleda  da povede protiv tie sto treeba sto falsifikuvaat rodovnici i nosat drugi kucinja so tugi rodovnici , ne  poveduva protiv tie sto ne registrirani odgleduvacnici prodavaat kucinja,ne poveduvas protiv tie sto se tepaat na izlozba,ne poveduvas protiv tie sto dogovaraat davenja i borbi za pari na samata izlozba ...poveduvas protiv mene !! SLOBODNO!!!
Сочувана

gabriel

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 552
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #912 на: Март 16, 2009, 18:29:55 »

Bidejki ne se izvini i so arno ne se razbiras a jas kakam , postapkata od utre ti evo tek , ke bides pismeno obavesten.
Сочувана

NIKOLA

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 269
  • http://www.nikorot.com.mk
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #913 на: Март 16, 2009, 18:39:35 »

Alo Gabi i Stekso daj  olabavete malku vcere supar druzba denes pak kavgi SARPLANINCII razmisluvajte za nova SPECIALKA na 13 novembar i koj e sloboden da se prikluci vo organizacija pozdrav i dajte nekoja slika
Сочувана

zokiresen

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 749
  • http://www.pedigreedatabase.com/dogs/american_staffordshire_terrier/pedigree/789323.html
Одг: sarko - anatomija - sliki - procenki
« Одговори #914 на: Март 16, 2009, 18:41:50 »

cestitki do site na uspesite i bravo za site koi sto izvadija kucinja!

kolku kucinja bea doneseni na izlozbata?

Ke ve molam nekoja informacija za ova kuce(mene mi izgleda kako kucka((ubava zenska glava) so specificna glava i uste nekoja slika ako ima nekoj,kazete i na koj e kuceto ako znaete!

slikano od a.n.a
ke ve molam tie sto go vidovte ili slikavte kucevo celosno nekoj komentar ili slika!
Gabriel ti sigurno go vide kucevo dali imam pravo deka e zenka i da ne imas ti nekoja slika od istovo?
Сочувана
So much you did; So much you did and so much more you would have done,
aye, and all without a check or qualm, and so will the world end, I
think, a victim of love rather than hate. For love's ever been the more
destructive weapon, sure. -Roland Deschain