Миленици.com.mk
 • Април 16, 2014, 18:01:02
 • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Автор Тема: rasno kuce na poklon ?  (Прочитано 7595 пати)

aleksandarristeski

 • Гостин
rasno kuce na poklon ?
« на: Јануари 19, 2009, 17:51:55 »

iskreno mnogu mi e krivo zatoa sto site sakaat da napravat profit od kucinjata, a nikoj ne dava na poklon, se cenkaat za 10 evra i zatoa nie pravite ljubiteli ne mozeme da poseduvame kutre, ne e fer a i zivotnite ne treba da se tretiraat taka, toa e mnogu dolno, imam 2 meseca staveno deka sakam retriever na poklon a site se javuvaat samo za so pari i nikoj ne saka da poceka na nekolku rati...ne e dobro toa prema zivotnite, da trguvaat, se izvinuvam ako navrediv nekoj ama mislam deka ne e fer...
fala
« Последно менување: Март 04, 2009, 22:32:59 Nade »
Сочувана

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
...
« Одговори #1 на: Јануари 19, 2009, 18:00:51 »

тоа е реалност.
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever

Maci4ka

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 545
...
« Одговори #2 на: Јануари 19, 2009, 18:10:10 »

Jas mislam deka prodavanjeto na kucinjata ne e ubavo. JAs da bi imala rasni kucinja ke gi podaruvam a nema vo nikoj slucaj da gi prodadam. Mora barem nekoj da saka da podari retriver aleksandar a ova kucenceto bez pedigre sto e vo oglasive go vide, mozebi ke sakaat da go podarat. Ili kaj mene vo maalo ima leglo i ostana edno kucence pa moze da vidam dali ke go prodavaat ili ke go poklonuvaat. :wink:
Сочувана

Belluchi

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 2.389
  • http://belluchiroyalsnowsam.wix.com/home
...
« Одговори #3 на: Јануари 19, 2009, 18:18:32 »

Stvarno dva meseci TE ciitam deka baras retriver na podarok i stvarno ne te razbiram koj tuka dva meseci se cеnka!!   :evil:
Сочувана

aleksandarristeski

 • Гостин
...
« Одговори #4 на: Јануари 19, 2009, 18:22:27 »

edna rabota bellucci, ne znam zasto se mesas taka so tie emocii. prvo procitaj ubavo pa komentiraj, jas ne napisav deka tuka se cenkaat nego deka se javuvaat kako demek ti davaat pa posle ti bara pari. mislam deka nema mesto za  :evil:
Сочувана

Митко

 • Izlozbi
 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 864
 • Dobermans Forever
  • Веб дизајн и хостинг
...
« Одговори #5 на: Јануари 19, 2009, 18:23:20 »

По огласиве видов кутриња за 100 евра што ги продаваат - без педигре.
Сочувана

Nena

 • Super Moderator
 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 7.828
 • Other's envy, owner's pride
  • Labrador Retriever kennel Play Full Team
...
« Одговори #6 на: Јануари 19, 2009, 18:23:27 »

Во последниот твој оглас пишуваше дека би сакал на подарок лабрадор или златен ретривер, јас ти понудив 2 опции - или во сосопственост или на 2 рати да платиш.
За сосопственост ме одби наведувајќи дека "дека не сакаш никој да те контролира" иако мислам дека убаво објаснив дека не станува збор за контрола туку за контакти, дека за се во врска со кутрето и ние како одгледувачи ќе бидеме во тек.
Потоа, ти ја понудив опцијата за плаќање на 2 рати, дел сега, а дел во рок од 1 година, и одговорот што го добив од тебе беше: а дали имате само лабрадори или имате и златни ретривери?
Сочувана

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
...
« Одговори #7 на: Јануари 19, 2009, 18:23:49 »

Цитат: "Maci4ka"
Jas mislam deka prodavanjeto na kucinjata ne e ubavo. JAs da bi imala rasni kucinja ke gi podaruvam a nema vo nikoj slucaj da gi prodadam. Mora barem nekoj da saka da podari retriver aleksandar a ova kucenceto bez pedigre sto e vo oglasive go vide, mozebi ke sakaat da go podarat. Ili kaj mene vo maalo ima leglo i ostana edno kucence pa moze da vidam dali ke go prodavaat ili ke go poklonuvaat. :wink:


многу мрзам кога ќе прочитам изјава во која главен збор има ЈАС КОГА БИ ИМАЛА ама немаш така?

и затоа не си давај за право да коментираш што и како би направила ти во дадена ситоација, ти можеби така мислиш сега ама ....
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever

aleksandarristeski

 • Гостин
...
« Одговори #8 на: Јануари 19, 2009, 18:24:15 »

fala ti maci4ka za komentarot
Сочувана

Maci4ka

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 545
...
« Одговори #9 на: Јануари 19, 2009, 18:25:25 »

aleksandarristeski opcijata na Nena bila dobra. Jas ke vidam za toa sto ti pisav. A sega sakas labrador retriver ili zlaten retriver????
Сочувана

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
...
« Одговори #10 на: Јануари 19, 2009, 18:26:42 »

Цитат: "aleksandarristeski"
edna rabota bellucci, ne znam zasto se mesas taka so tie emocii. prvo procitaj ubavo pa komentiraj, jas ne napisav deka tuka se cenkaat nego deka se javuvaat kako demek ti davaat pa posle ti bara pari. mislam deka nema mesto za  :evil:


И да те прашам Александар нешто? Сакаш ретривер или некое друго куче кое неможеш да си го дозволиш, па нели место да молиш да ти подари некој, не е пофино да земеш некое што не е расно и да му ја подариш таа љубов што можеш да му ја подариш на расното?

мислам навистина неможам да ве разберам...
имаш услови да го чуваш имаш желба...па земи усреќи некое несреќно душиче од улица....па здравје Боже може ќе дојде време па ќе си ја купиш и онаа раса што ја посакуваш!
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever

aleksandarristeski

 • Гостин
...
« Одговори #11 на: Јануари 19, 2009, 18:27:25 »

ej ajde batalete stvarno za ova
prvo nena jas dobro ti kazav deka ne sakam taka i mislam deka ti rekov so blagodarnost za moznosta i ne mislev nisto loso.
i dobro e stvarno ete zatvorete ja temava bravo na site stvarno ste super
Сочувана

babsy

 • Ponekogas Ovde
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 56
...
« Одговори #12 на: Јануари 19, 2009, 18:27:28 »

неможеш да ги осудуваш луѓето кои не ти даваат ретривер на подарок, едноставно тоа е..можеби треба да се стрпиш малку
Јас не ја оправдувам трговијата со животни но како што пиша венера -тоа е реалноста. Луѓе храна за опстанок немаат и никој не им пружа помош а ти си бесен зошто никој не ти поклонува ретривер...побогу!
Сочувана

HIPPY E IZGUBENA!!!
071982706

aleksandarristeski

 • Гостин
...
« Одговори #13 на: Јануари 19, 2009, 18:29:15 »

stvarnata prikazna e toa sto sega momentalno ne mozam da go platam vo kesh zatoa sto nemam dovolno, ako nekoj se slozi sigurno bi go platil za 2 meseca najvise. posto sega mislam deka treba da se ima za vakcina i za pocetok. fala vi puno
Сочувана

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
...
« Одговори #14 на: Јануари 19, 2009, 18:29:32 »

Цитат: "aleksandarristeski"
ej ajde batalete stvarno za ova
prvo nena jas dobro ti kazav deka ne sakam taka i mislam deka ti rekov so blagodarnost za moznosta i ne mislev nisto loso.
i dobro e stvarno ete zatvorete ja temava bravo na site stvarno ste super


зшто си ироничен?
затоа што не те подржавме?


Па прашај секој овде што имал легло колку тоа легло од зачнувањето на женката до нивното вдомување го чинело...па после давајте коментари за се и сешто.
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever