Миленици.com.mk
  • Април 24, 2014, 08:31:24
  • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Автор Тема: mala vodna zelka  (Прочитано 2204 пати)

nenaoh

  • Nov Clen
  • *
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 1
mala vodna zelka
« на: Октомври 06, 2008, 14:21:24 »

najdov mala vodna zelka i ne znam so sto da ja hranam kazete mi dali jade sekakvi insekti ili nesto drugo?
Сочувана

ivonaa

  • FORUMOHOLICAR
  • *****
  • Отсутен Отсутен
  • Пораки: 639
mala vodna zelka
« Одговори #1 на: Октомври 06, 2008, 19:42:41 »

Dokolku nemas iskustvo so nasite vodNi zelki, vrati ja najbrzo sto mozes od kaj sto si ja nasla. Toa e sepak zivotno sto e fateno vo divina i dokolku go nemas potrebnoto znaenje, mozes da mu nastetis. Uste po komplicitan e delot sto nasite zelki hiberniraat i e mnogu tesko da im gi pogodis uslovite (dieta, temperatura i sl.)
Mozes da i obezbedis uslovi nadvor (vo dvor ili sl.) no sepak, moj sovet e da ja vratis tamu kaj sto si ja nasla.
Сочувана
Cant boogie with the boogeyman !!!