Миленици.com.mk
 • Април 16, 2014, 20:56:40
 • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Автор Тема: Znacenje na iminjata  (Прочитано 8137 пати)

Olivera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1.427
  • http://skippy.blog.com.mk/
Skippy
« Одговори #15 на: Ноември 13, 2006, 16:16:18 »

[/color] Koga go zemavme Sippy mojot sin imase ideja da se vika Sem(kako kuceto od crtanot so kojotot na Warner Bross), ama posto toa e ogromen ovcar, nekako ic ne mu licese ma puflestoto Maltezerce.
Predlozi bea i Sparky (mak. Zvezdan) i dolgata verzija Skipper, no na kraj se resivme za Skippy zosto bas mu odgovara.
Inace izvedeno od Skipper sto znaci gospodar na ovcite.

SKIPPER     Shipmaster     M      English  
Сочувана
"My little dog-a heartbeat at my feet." March winner of:

Snezhana

 • Forumoman
 • ****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 283
Znacenje na iminjata
« Одговори #16 на: Ноември 17, 2006, 02:17:17 »

Benjamin, skrateno Ben po Ben Afleck:)I mislam deka super mu stoi :D
Сочувана

Alisija

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 340
Znacenje na iminjata
« Одговори #17 на: Март 27, 2007, 16:47:08 »

А еве уште една страна за значењето на имињата:
http://www.behindthename.com/
Сочувана

kimmie

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 922
Znacenje na iminjata
« Одговори #18 на: Март 27, 2007, 21:31:04 »

MEDOLINA - po meceto Lino od detskata hrana, normalno nemozev cokolina da ja vikam  :roll:  nali taka bela pa ja padna medena neka e :pinklove1  :pinklove1  :pinklove1  :love7:
Сочувана

Darko

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 711
Znacenje na iminjata
« Одговори #19 на: Март 28, 2007, 14:12:20 »

ALFI - taka bese vo rodovnikot  hahahaha
Сочувана

Ole

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1.309
Znacenje na iminjata
« Одговори #20 на: Март 28, 2007, 14:14:51 »

Цитат: "Darko"
ALFI - taka bese vo rodovnikot  hahahaha


I kaj mene ista pricha...  :thumbup:   hahahaha
Сочувана

Ole

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1.309
Znacenje na iminjata
« Одговори #21 на: Март 28, 2007, 14:42:58 »

Eve od sajtov sho ispadna znachenievo za Dona:
Edno znachenje:  "lady" in Italian i
Drugo znachenje: "ruler of the world".... aj sega...ke ispadne voa Dona kralica na sveto...  :D
Сочувана

Mina

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1.427
  • http://www.wix.com/Plackova/Domino
Znacenje na iminjata
« Одговори #22 на: Март 28, 2007, 15:51:22 »

Jas mu go dadov imeto vednas koga go vidov, uste pred da go dobijam rodovnikot, i se razbira bese prifateno od site!!!
Epten mu stoi,takov bel so crni ocinja i muce lici na domino kocka br. 5!!!  :lol:
Btw Barton e vo rodovnikot!

kimmie

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 922
Znacenje na iminjata
« Одговори #23 на: Март 29, 2007, 17:41:15 »

Цитат: "*Domino*"
...lici na domino kocka br. 5...  :lol:


 hahahaha  hahahaha  hahahaha
Сочувана

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
Znacenje na iminjata
« Одговори #24 на: Март 30, 2007, 09:12:20 »

Интерсно е што Адела ја крсти внука ми,а инку по педигре е Анѓела!  :D  страшна работа  hahahaha

Инаку се случи пред две години да му избега на татко и на снаа ми и овој отиде да ја пријави во полиција и дечкиве во полиција, го прашувале, каде, кога, како изгледа и слични работи и на крај,а името господине? и овој Анѓела и е име и пола полициска станива во Центар во кома од смеење  :lol:  :lol:  :lol:

поздрав
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever

Alisija

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 340
Znacenje na iminjata
« Одговори #25 на: Март 30, 2007, 13:03:44 »

Inache Adela mislam deka znachi noble, ili of the noble.
Сочувана

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
Znacenje na iminjata
« Одговори #26 на: Март 30, 2007, 13:42:23 »

Нешто како племенита?

поздрав
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever

Alisija

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 340
Znacenje na iminjata
« Одговори #27 на: Март 31, 2007, 21:38:03 »

Nobleman(ang)-blagorodnik(mak)-plemich(srp)
Сочувана

Marija S-TZ

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 128
Znacenje na iminjata
« Одговори #28 на: Април 10, 2007, 19:24:11 »

Akilas e imeto na sefot na volcite od "Mogli".
A Arijadni - po grcki kalendar koga ja najdoa bese sveta Arijadni. Toa e i imeto na kralicata koja na Tezej mu go dala klopceto da izleze od lavirintot :)
Сочувана

Zorica

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 140
Znacenje na iminjata
« Одговори #29 на: Април 10, 2007, 20:05:07 »

Jas moeto mace si go krstiv Tao zatoa sto sum zaljubena vo Kinezi, a ima i ubavo znacenje-Sreken(Happy).
     A kuceto na doda, Wolfy e krsten po Mozard, koj na skrateno go vikaa Wolfy.
Сочувана

I LOVE TAO