Миленици.com.mk
 • Април 20, 2014, 02:56:39
 • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Автор Тема: ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА  (Прочитано 25928 пати)

HOGAR

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 463
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #75 на: Октомври 21, 2007, 18:38:17 »

Zna4i razgovarame za Pitovi i takvi borbi...
Цитат: "ANA"
ТАЈМ АУТ!
Аје да почнам од почеток , зборуваме за илегални борби со кучиња.
Само да знаете колку многу патат тие кучиња (а сигурна сум дека може да замислите)... тоа се страдања, измачуванја, КРВ и БОЛКА...!
А од другата страна луѓе кои сето тоа го гледаат и навиваат....

Значи проблемот е во луѓето... во луѓето кои тоа го организираат за да се докажат пред другите дека нивното куче е подобро и поиздржливо, похрабро, подобар борец.
Се вртат и големи суми на пари во обложување.. а тоа се КРВАВИ и проклети пари.

Само да видете на едно куче каков му е погледот кога умира во болка есе ќе ви биде јасно... а Вие сте немоќни да му помогнете...и ви останува една глетка која долго време ве прогонува...

Ве молам, да размислиме ...


Цитат: "venera"
Ма нема тука што да се размислува


IZVINITE ZA SLIKAVA

---za ova nema sto da zboruvame--- za ova ima zakon, samo nekoj treba da go sprovedi...[/code]
Сочувана
BNG

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #76 на: Октомври 21, 2007, 18:44:35 »

ја знаеме сликава и е ужас, кучево воопшто нема кожа на главата!

Да точно има Закон ама секој Закон има дупки за познати луѓе и затоа овде јавно молам секој што знае човек кој го бори своето куче или знае место каде се одржуваат борби нека ги пријави!
Може еднаш нема да се реагира ама ако повеќе луѓе се побунат едноставно ќе мора да се превземе нешто!
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #77 на: Октомври 21, 2007, 18:45:44 »

И не само што е борено, туку е и изгладнувано за да биде поагресивно!

а само погледнете му ги очињата  :cry:  :cry:  :cry:
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever

HOGAR

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 463
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #78 на: Октомври 21, 2007, 18:53:52 »

Цитат: "venera"
Да точно има Закон ама секој Закон има дупки за познати луѓе и затоа овде јавно молам секој што знае човек кој го бори своето куче или знае место каде се одржуваат борби нека ги пријави!
Може еднаш нема да се реагира ама ако повеќе луѓе се побунат едноставно ќе мора да се превземе нешто!

Ah venerke, venerke... Vi vikam jas slabo pratite vakvi nastani i ne ste informirani. Vo vojna ne se trgnuva bez da imas podatoci za neprijatelot. Nema da znaes kaj da udris... ednas napisav, ne e kulturno ama e vistina:
NEMA MAZ SO TOLKU GOLEMI TOPKI...
Zatoa trosete si vreme i zborovi koga ke moze nesto stvarno da napravite.  Do togas, analizirajte, posmatrajte... Od demagogija i demagoska poddrska ovde nisto ne biduva. Ne pomaga. Aktivnosti na teren - nema. Borcite za prava na zivotnite se bas..."BORCI", vaka smo trosite vreme, se nervirate i zamarate, a toa e samo zaludno gubenje energija. Veruvaj mi. site sme svesni deka ne treba, ne 4ini i deka nekoj mora da zastane na pat. Ama koj?
Pozdrav
Сочувана
BNG

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #79 на: Октомври 21, 2007, 18:57:08 »

Па мора бе некој да се најде СО ТОПКИ, нели? не е можно да нема ниеден таков или ниедна е сега не со топки ама доволна храбра за да направи нешто!

и од некаде да се почне!
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever

TANAS

 • Ponekogas Ovde
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 73
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #80 на: Октомври 21, 2007, 22:30:59 »

otvori tema borbi na pitovi.
    A NE  opsto ilegalni birbi,zato so imat razlika.i ti HOGAR ne stavaj takvi sliki na unisteni kucina.
Сочувана

Jasna

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 3.188
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #81 на: Октомври 21, 2007, 22:50:10 »

Tanas, se slagam so tebe za stavanje na vakvi potresni sliki, stvarno nema potreba. Ovde site sme ljubiteli na zivotni i stvarno e tesko da se gledaat. :cry:
Сочувана

TANAS

 • Ponekogas Ovde
 • **
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 73
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #82 на: Октомври 21, 2007, 23:12:10 »

vakvite borbi nazalost gi ima kajnas,i golema steta e toa sto gi ostetuvaat kucinata do maksimum.PITOVITE  ne go opravduvam. kaj borbite na ovcarskite kucinja nema kladenje ,nema tika sumi na pari za kladba ,kako nekoj so imat navedeno.tamu ima fer borba ako si prifatat borba ok, ako ne nema borba.pozdrav .
Сочувана

Hakunamatata

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 700
  • http://foranimals.blog.com.mk/
uaa za borbite so kuchinja
« Одговори #83 на: Октомври 29, 2007, 01:49:30 »

Dragi moi prv pat ja razgleduvam temava i da vi akzaham se grozam od ludje koi svoite kutrinja gi davaat na borbi..uh pa ne znam shto bi trebalo da im se napravi na takvite, zakon posto no teshko e da se sprovede a ushte poteshko vo zemji kako shto e nashava mila Makedonija kade se shto ne chini funkcionira, a sekoja ubava idea teshko se realizira.Mislam deka bi trebalo da postoi zakon koj bi glasel''sekoj onoj shto go dava kucheto vo borbi,da se stavi vo rin so kuce,pa da se vidi koj togash ke moli za zhivot!!
Mozhebi zvucham nechovechki no klin so klin se izbiva pa ako onie koi gi davaat kuchinjata za profit od borba i pri toa se punat u gradite ko pauni i demek se praat vazhni, ne osetat na svoja koza sto ustvari im se sluchuva na kuchinjata nikogash nema da prestanat.
Сочувана

simona

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 400
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #84 на: Октомври 29, 2007, 11:41:59 »

Цитат: "TANAS"
otvori tema borbi na pitovi.
    A NE  opsto ilegalni birbi,zato so imat razlika.i ti HOGAR ne stavaj takvi sliki na unisteni kucina.

 U pravo si ..nie gi sakame kucinjata i mislam deka nema potreba da gi gledame ovie zalni sliki..Bi ve zamolila da se zabranat vakive sliki na forumov..mislam stvarno se  :puker: ..premnogu se tanzni :(  :thumbdown:
Сочувана

Pipa

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1.008
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #85 на: Ноември 19, 2007, 20:11:04 »

Moreeeeeeee, UBI SE TOA OD NELUGE VERBALNO AKO NALETAS NA NEKOJ TAKOV
MAMU IM....
Kaj dr. Dime nekolku pati dosle luge so borat pitovi, i da vi kazam ic ne im se plasam, ne radi suzavecot u dzeb, nego mislam me puka adrenalin koa ke gi vidam mi se gadi, i gi rugam be brat, im vikam Petli da borat.,
so burma na raka i deca doma i tolku mu faka toa topkata na ramenja so ja nosi pa normalno od kucinja ke zarabotuva,
NA SITE STO BORAT KUCINJA:
TOLKU VI E INTELIGENCIJATA, AKO VI DRZI ZARABOTI OD DRUGO; ZAKRZLAVENI EDNI; AMEBI DA VE NARECAM PA KOMPLIMENT DA VI BIDE
ufff ama se nanervirav   :evil:  :evil:  :evil:
Сочувана

Pipa

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 1.008
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #86 на: Ноември 19, 2007, 21:00:24 »

Nameneto za onie koi pravat razlika pomegu borba na pitovi i onaa na sarplaninci, i za toa deka trebale da se treniraat i obucuvaat za da se borat so volci :
Jas neznam za vas, ama od dete sum so sarplaninci,  i ne kako domasni milenici tuku rasteni na planina, bacila , manastiri i sl., I edniot od niv nikogas ne bil ´´ obucuvan da se bori so volci´´ pa go stitese stadoto fantasticno., i toa vi e samo opravdanie i najgolema glupost sto sum ja cula. Sarplaninec koj istovremeno se borel i izboril so 7 volci, bese do ista mera nezen so drugi kucinja, toj si znae koga treba da se bori, nema sto nekoj da go uci, pa covek pa ke go uci.... svasta
 I NIE STO CUVAME MILENICINJA, odnosno pomali rasi., ne znaci deka gi ligavime,  ocigledno pojma nemate, i ne samo sto ne znaete da cuvate kucinja tuku i poimot kuce izgleda vi e u bunilo
i za vas vazi istoto prethodno sto go kazav
moderatorite mozat da me isklucat ako sakaat slobodno, ama nemozam da prifatam deka vakvi mislenja se ispostuvaat na forumov, i se dozvoluva sve i svasta da se kazuva, i sekoj da e clen koj e daleku od ljubitel na zivotnite
Сочувана

Marija S-TZ

 • Cesto Ovde
 • ***
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 128
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #87 на: Ноември 20, 2007, 16:41:20 »

Potpolno se soglasuvam so Pipa - lugeto koi ucestvuvaat vo borbi so kucinja i koi odat da gi sledat, mislam deka imaat nekakov psihiocki problem i fructracija. Kako moze nekoj da naoga zadovolstvo gledajci kako zivo sustestvo strada?!!
Сочувана

Hakunamatata

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 700
  • http://foranimals.blog.com.mk/
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #88 на: Ноември 21, 2007, 23:43:52 »

Pipa da si zhiva i zdrava,more m...to nivno, ja rekov ednash i pak ek povtoram takite u ring da se staat bash so svoeto kuche pa da osetat shto e bolka,ama dzabe nie zborime eden kjutk ili kjutek po dzebot so zakon od drzhavava pa kako ke im dojde pamet,ah lele..
 A bash i toa deka se so burmi  i imaat deca ,pa kako ke gi vospitaat oni tie dec ,koga ke im rechat ''sine da go prodolzhish dosledno biznisot na tato'' :evil:   more taka ne se gradi chista svest ,pa i onie shto prodavaat na tezgi za borbive odma kjotekot, ne se svesni do kaj se odi so taa prodazhba..
Ne mozham se nerviram vaka za vakvi nepravdi
Сочувана

venera

 • FORUMOHOLICAR
 • *****
 • Отсутен Отсутен
 • Пораки: 6.760
ИЛЕГАЛНИ БОРБИ СО КУЧИЊА
« Одговори #89 на: Ноември 22, 2007, 10:49:47 »

Е гледате тука е најголемиот апсурд. Тој човек кој малтретира куче и го бори замислете може ли тој да воспитува и да чува дете?????????????????? мислам ненормална работа.
Под итно би им земала и деца и кучиња и се, и јавно би го обесила па кој како ќе помине да го плукне.
Сочувана
поздрав
В&A-forever and ever