Миленици.com.mk
  • Април 19, 2014, 16:29:28
  • Добредојде, гостин
Ве молиме пријавете (login) или зачленете се (register).

Пријавете се со корисничко име, лозинка и должина на сесија
Eukanuba
Напредно пребарување  

Новости:

Добредојдовте на првиот македонски форум за миленици!
Уживајте во престојот тука, забавувајте се и научете како животот со вашиот миленик да биде поубав и полесен.

 

Општо за форумот ( Za Forumot )

Нема нови пораки

Се за форумот ( Objavi , prasanja , predlozi )

Добредојдовте , обавестувања , правила на однесување , упатства , прашања и предлози ...

1.766 пораки
69 теми
Последна порака Trajanka Siskova
во Одг: Како да поставите с...
на Февруари 02, 2014, 12:54:43

Нашиот најверен пријател - Куче ( Kinologija )

Нема нови пораки

Ние и нашите миленици ( Nie i nasite milenici )

Поединечни приказни , слики , се за нивниот живот...

52.993 пораки
618 теми
Последна порака kazak
во Одг: House Kazak-Snaucer...
на Февруари 07, 2014, 12:40:26
Нема нови пораки

Раси на кучиња ( Rasi na kuchinja )

Историја на расата , стандард , фотографии.....

0 пораки
0 теми
Последна порака Jordan staff
во Одг: Amerikanski Staford...
на Април 12, 2014, 15:06:19
Подфоруми: FCI Grupa 1, FCI Grupa 2, FCI Grupa 3, FCI Grupa 4, FCI Grupa 5, FCI Grupa 6, FCI Grupa 7, FCI Grupa 8, FCI Grupa 9, FCI Grupa 10, FCI Условно Признати и Непризнати Раси ( Uslovno priznati i nepriznati rasi )
Нема нови пораки

Здравје - ветеринарно катче ( Veterina )

Ветеринарни теми , прашања , совети

5.322 пораки
348 теми
Последна порака Simonka
во Одг: Кучето ми се влече ...
на Април 04, 2014, 06:38:00
Нема нови пораки

Исхрана и совети ( Hrana i soveti )

Како ги храниме , видови на храна , витамини и додатоци во исхраната , рецепти

3.899 пораки
100 теми
Последна порака Mina005
во Вегетаријанска храна
на Февруари 04, 2014, 18:14:37
Нема нови пораки

Како ги негуваме , вежбаме и чуваме ( Nega i aktivnost )

Нега и одржување , активности , каде живеат...

2.306 пораки
80 теми
Последна порака Nadica
во Одг: Чистење на крзното ...
на Август 03, 2013, 14:34:35
Нема нови пораки

Однесување и воспитување ( Socijalizacija )

Социјализација , дресура и слични теми

2.143 пораки
120 теми
Последна порака MaRiAaa
во Moeto Kuce stana agresiv...
на Јануари 08, 2014, 18:10:52
Нема нови пораки

Одгледување и нега на кученца ( Odgleduvanje na kucinja )

Одгледувачници , набавка на куче ,оплодување , негување на малите

1.569 пораки
66 теми
Последна порака eukaliptus
во Одг: Вештачко оплодување...
на Декември 04, 2013, 17:38:33
Нема нови пораки

Разно ( Razno )

Се останато што не спаѓа во ниедна друга тема

4.884 пораки
274 теми
Последна порака Tane
во Usi na germanski ovcar
на Февруари 03, 2014, 12:37:08

Изложби , Кинолошки Сојуз и друштва ( Izlozbi , Kinoloski Sojuz i drustva )

Нема нови пораки

Изложби и резултати ( Izlozbi )

Најава на изложби и коментари на одржани изложби

6.331 пораки
311 теми
Последна порака ljgoran
во Одг: V CACIB VRANJE, 01....
на Април 13, 2014, 16:10:49
Нема нови пораки

Подготвување за изложба ( Priprema za izlozba )

Почетоци , титули , совети

829 пораки
29 теми
Последна порака Mitke
во Одг: подготвување за изл...
на Мај 01, 2012, 22:07:03
Нема нови пораки

Кинолошки Сојуз и Друштва

Новости и правила

1.411 пораки
72 теми
Последна порака Melo
во Одг: Превод на педигре
на Декември 08, 2013, 18:17:35

Нејзиното Височество - Мачка ( Felinologija )

Нема нови пораки

Претставете ги ( Vasite macki )

Вашите мачиња , приказни и слики

1.503 пораки
102 теми
Последна порака Akvaristika Ohrid
во pomos
на Декември 03, 2013, 18:43:01
Нема нови пораки

Раси на мачки ( Rasi na macki )

Сите видови , стандарди и изложби

224 пораки
26 теми
Последна порака Marick14
во Одг: Najpopularnite rasi...
на Март 27, 2014, 03:26:04
Нема нови пораки

Здравје - ветеринарни совети ( Veterina )

609 пораки
102 теми
Последна порака Akvaristika Ohrid
во cat
на Јули 08, 2013, 17:20:58
Нема нови пораки

Останати теми ( Ostanato )

Се што мислите дека е важно , а не спаѓа во ниедна друга тема

317 пораки
76 теми

Акваристика ( Akvaristika )

Нема нови пораки

Аквариумски темички

Риби , растенија , опрема и се што е поврзано со подводниот свет

2.457 пораки
292 теми
Последна порака Tane
во Одг: Beta borec ishrana
на Март 31, 2014, 13:40:45

Птици ( Ornitologija )

Нема нови пораки

Нашите пердувести миленици ( Nasite ptici )

Претставување

1.804 пораки
154 теми
Последна порака riste123
во Мојата Тигрица
на Март 29, 2014, 09:41:47
Нема нови пораки

Видови на Птици ( Vidovi ptici )

756 пораки
55 теми
Последна порака vrkolak
во Одг: Да припитомам папаг...
на Април 02, 2014, 02:38:21
Нема нови пораки

Нега и однесување ( Nega i odnesuvanje )

Се околу негувањето и однесувањето на птиците

388 пораки
84 теми
Последна порака masha
во Одг: nekoklu prasanja
на Октомври 22, 2013, 21:24:09
Нема нови пораки

Одгледување и размножување ( Odgleduvanje i razmnozuvanje )

788 пораки
55 теми
Последна порака andrej8
во Одг: parejne na tigrici
на Ноември 26, 2013, 18:06:22
Нема нови пораки

Разно ( Se ostanato )

Се што не спаѓа во предходните теми

480 пораки
87 теми
Последна порака The Majestic
во Одг: Пренос на папагал в...
на Април 11, 2014, 23:11:54

Останати миленици ( Neobicni milenici )

Нема нови пораки

Егзотични животни ( Egzoticni zivotni )

150 пораки
15 теми
Последна порака ljgoran
во Одг: Tarantule-Tarantula...
на Март 01, 2014, 21:04:43
Нема нови пораки

Глодари ( Glodari )

1.190 пораки
127 теми
Последна порака masha
во pomos za divo zajce
на Јули 29, 2013, 20:22:14
Нема нови пораки

Влекачи ( Vlekaci )

Желки , оклопници , змии ...

1.947 пораки
99 теми
Последна порака Marick14
во Одг: Камелеон
на Септември 07, 2012, 23:03:04

Останато ( Ostanato )

Нема нови пораки

Заштита на правата на животните и Екологија ( Za zivotnite i prirodata )

2.577 пораки
72 теми
Последна порака spire-dracevo
во Одг: Skrseno krilo na so...
на Ноември 27, 2012, 20:03:53
Нема нови пораки

Нашите стари пријатели ( In Memoriam )

Сeќавање на нашите најмили

485 пораки
47 теми
Последна порака Noor-E-Alam
во Одг: Букефал ( Буки )
на Мај 13, 2012, 10:14:41
Нема нови пораки

Литература ( Knigi )

Книги за кучиња и останати миленици

100 пораки
27 теми
Последна порака makivet
во Одг: priracnik za veteri...
на Ноември 16, 2011, 00:09:37
Нема нови пораки

Што има ново ??? ( Vesti )

што се случува во светот околу нас...

1.768 пораки
106 теми
Последна порака rex_82
во Одг: Kazni za kucinja be...
на Април 11, 2012, 11:44:29
Нема нови пораки

Општи муабети ( Neobavezno)

се што сакате да си кажете а немате каде ....

9.290 пораки
252 теми
Последна порака Trajanka Siskova
во Одг: Фотографии за насло...
на Јануари 04, 2014, 12:08:07

Огласи (Oglasi)

Нема нови пораки

Подарувам/Барам на подарок (Podaruvam/Baram podarok)

миленичиња на подарок

505 пораки
122 теми
Последна порака didy
во Барам фишер папагал - же...
на Јануари 03, 2014, 13:03:13
Нема нови пораки

Продавам (Prodavam)

1.219 пораки
428 теми
Последна порака antasamojed
во Се продават мали кученца...
на Април 02, 2014, 18:47:38
Нема нови пораки

Купувам (Kupuvam)

236 пораки
81 теми
Последна порака Marick14
во Купувам сијамско маче
на Март 27, 2014, 03:17:41
Нема нови пораки

Изгубено/Најдено (Izgubeno/Najdeno)

488 пораки
168 теми
Последна порака Sim8na
во најдена бела хаска - маш...
на Декември 12, 2013, 16:09:51
Нема нови пораки

Барам мажјак/женка за парење

540 пораки
229 теми
Последна порака IrenaT
во Се бара мажјак Златен ре...
на Февруари 28, 2014, 10:56:24

Миленици.com.mk - инфо центар

Статистика на форумот

Статистика на форумот

144.271 Пораки во 5.205 Теми 8.745 Членови. Последен член: Sreten02
Последна порака: "Одг: V CACIB VRANJE, 01...." ( Април 13, 2014, 16:10:49 )
Погледајте ги најновите 100 пораки на форумот.
[повеќе статистика]

Присутни корисници

Присутни корисници

7 гости, 0 членови

Најмногу присутни корисници денес: 31. Најмногу присутни корисници: 208 (Јануари 03, 2011, 13:50:09)

Пријави се Ја заборавивте лозинката?

Пријави се